Mity

Mit o Taigiaszu

Dawno, dawno temu w starożytnej Grecji żyła sobie sierota o imieniu Taigiasz. Był ,,prawie normalnym” człowiekiem wychowanym przez przybranych rodziców. ,,Prawie” , ponieważ posiadał dar rozwiązywania spraw, o którym sam jeszczenie wiedział.
W wieku pięciu lat odkrył, że potrafi dociec z łatwością kto zawinił w nawet najdrobniejszym występku – jak na przykład, kto ukradł koleżance misia. To nakłoniło go do rozwijania tej umiejętności i prób rozwiązywania coraz to tródniejszych spraw.
Pomimo tej łatwości wciąż nie wiedział skąd to się wzieło. Czy to rodzice byli mądrzy? Czy to bogowie go wspirają?
Gdy stał się już dorosłym człowiekiem postanowił, że to już czas zarabiać na siebie. W pierwszej kolejności zatrudnił się u kowala, gdyż była to praca dość opłacalna i interesująca.
Niestety po tygodniu pracy jego pracodawca oznajmił mu, że nie wyrabia przez niego i że musi go zwolnić. Następną jego pracą był handlarz. Tu poznał sztukę wmówienia ludzią, że coś jest dobre i warte zakupu. Poprzez tą pracę poznał także swoje przeznaczenie.
Pewnego ranka kiedy nie było za wielu ludzi przyszła do niego stara kobieta. Wyciągneła trzy kubki i do jednego wrzuciła monetę. Powiedziała, że jeśli zgadnie, w którym kubku jest moneta to otrzyma ją wraz z przepowiednią. Młodzieniec zgodził się po czym kobieta okryła płaszczem pojemniki i wymieszała j. Lekko zaskoczyło to Taigiasza, lecz pomimo tego, jak zaczarowany jego palec wskazał prawidłowy kubek.
Kobieta nie była specjalnie zaskoczona tym zdarzeniem, powiedziała mu, iż przewidziała to i że zna jego przeznaczenie.
– Widziałam jak rozwiązujesz sprawy zabójstw i jak szukasz swoich rodziców jako pewien poszukiwacz – powiedziała.
Ta przepowiednia olśniła Taigiasza, który wnet otworzył biuro, które nazwał detektywizstycznym. Ku jego zdziwieniu, już pierwszego dnia miał trzech klientów. Najwidoczniej ta praca była mu pisana bo czuł się w niej świetnie.
Po kilku latach pracy wspomniał słowa proroczki i ze swoimi umiejętnościami zaczął szukać rodziców. To była najdłuższa sprawa, trwała aż rok. Na szczęście wrodzona błyskotliwość i znajomości doprowadziły go do ojca rlonika, który oznajmił mu prawdę o matce. Opowiedział o tym jak dawniej zakochała się w nim sama Atena – bogini mądrości i zachciała potomka. Po narodzieniu przekazała mu dar, lecz Josef zapragnął  spokojnego życia syna, więc oddali go innej rodzinie. Teraz Taigiasz zrozumiał wszystko, jago przeznaczeniem było przekazanie ludzią nowego zawodu – detektywa i odnalezienie rodziny.

Bierytat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: